סריקה תלת מימדית

קיים מגוון רחב של טכנולוגיות סריקה בתלת מימד, הנפוצה ביניהן היא סריקה באמצעות חיבור של מקבץ תמונות ברזולוציה גבוהה.

טכנולוגית סריקה נוספת הינה קרן לייזר שממפה את האובייקט ומעבירה למחשב ענן נקודות במרחב.

כאשר רוצים לסרוק בני אדם או אברים אורגניים משתמשים בדרך כלל בטכנולוגיה של תמונות, כשמדובר בסריקה של חלקים הנדסיים משתמשים בקרן לייזר.

מתי כדאי להשתמש בסורק תלת מימד?

לא תמיד כדאי להשתמש בסורק תלת מימד, במיוחד לא בחלקים הנדסיים. אנו ממליצים להשתמש בסורק תלת מימד במקרים בהם האובייקט בעל צורה אמורפית כמו גוף האדם או מזון ועוד. במקרה של חלקים הנדסיים עדיף להשתמש בממדל מקצועי, כך ניתן לחסוך גם זמן וגם כסף. סריקה מקצועית של אובייקט בגודל של 20 ס"מ על 30 ס"מ תעלה בין 800-1500 ש"ח.

סורקי תלת מימד ידניים

סורקים אלו מתחלקים לשתי קבוצות: סורקים מקצועיים וסורקים פשוטים יותר. ההבדל בין סורק מקצועי ופשוט לא מתבטא רק במחיר, ישנו הבדל גדול בתוצאה המתקבלת ולכן חשוב לשים לב בבחירת הסורק הרצוי. היתרון הגדול של סורקים אלו הוא בניידות שלהם – הם פחות מוגבלים בגודל הסריקה.

סורקי תלת מימד שולחניים

גם במקרה זה ישנן שתי אפשרויות: סורק מקצועי וסורק פשוט, ההבדלים גדולים גם במחיר וגם בתוצאה. לסורקים מסוג זה חיסרון אחד והוא שטח הסריקה המוגבל מאחר ולא ניתן לסרוק אובייקט הגדול מהסורק עצמו.

מנגד, לסורקים אלו יתרונות רבים: הם זולים יותר לעומת סורקים אחרים ובעלי תוצאות באיכות גבוהה בזכות קרוסלה חשמלית המסובבת את האובייקט ומונעת הזזתו במהלך הסריקה.

רוצים לקבל פרטים נוספים? מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי

יש לכם קובץ מוכן להדפסה?
לחצו כאן!

אין קובץ מוכן אבל יש תמונה או PDF שאתם רוצים שאנחנו נעצב אותו לקובץ תלת מימד?
לחצו כאן!

שניה לפני שאתם יוצאים...

האם הספקתם לראות את הפרויקטים המיוחדים שלנו?